Main Navigation Main Content

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Koç Finansal Hizmetler çalışanlarına, Yapı Kredi müşterilerine, üniversite öğrencilerine, çalışanların ailelerine ve sosyal sorumluluk projeleri kapsamında farklı katılımcı gruplarına eğitim ve gelişim konularında hizmet veren, sürekli gelişim anlayışıyla kurum stratejilerine ve iş sonuçlarına katkı sağlayan, çalışanlarının yetkinliklerini en üst seviyeye çıkarmayı hedefleyen, aynı zamanda içinde yaşadığımız topluma duyarlı bakış açısıyla faaliyet gösteren bir kurumsal üniversite.

Kurulduğu 2008 yılından bu yana ulusal ve uluslararası bir çok ödül kazanan Bankacılık Akademisi, Koç Finansal Hizmetler'in ortaklarından olan UniCredit Group'un bünyesindeki diğer kuruluşlarla da örnek uygulama ve deneyimlerini paylaşıyor.Yapı Kredi Bankacılık Akademisi 2017 infografiği için tıklayınız.Akademi'nin 4 Odak Alanı

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi; bankacılık, kişisel gelişim, liderlik ve sosyal sorumluluk odak alanlarındaki eğitim ve gelişim faaliyetleriyle, bütünsel anlamda donanımlı bankacılar yetiştirmeyi ve kurum çalışanlarını yüksek performanslı bir takımın parçası haline getirmeyi hedefliyor.

Lider bankacıların, yalnızca bankacılık alanında değil, kişisel yetkinlikler, liderlik vizyonu ve toplumsal duyarlılık anlamında da güçlü kişiler olması amacıyla hareket ediliyor.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi Azerbaycan

Sektörün en iyi bankacılarını yetiştirmeyi hedefleyen Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, ülkemiz sınırları içerisinde gerçekleştirdiği gelişim faaliyetlerini Azerbaycan'da da sürdürüyor.

Oluşturulan gelişim programı ile tüm Yapı Kredi Azerbaycan çalışanlarının bankacılık, finans, liderlik ve kişisel gelişim alanlarında desteklenmesi hedeflenirken, Bakü Finans Zirvesi gibi tüm iş dünyasına yönelik hazırlanan program, konferans ve zirvelerle Azerbaycan'da da eğitim ve gelişim alanında geniş bir katılımcı kitlesine sesleniliyor.

İş Ortakları

Kurum içi kaynaklardan faydalanılarak hazırlanan gelişim programlarının yanısıra, yerli ve yabancı bir çok üniversite ile ortak çalışmalar yapılarak eğitim programları, sertifika programları, seminer ve etkinliklikler gerçekleştiriliyor. Ayrıca, Avrupa'nın en önde gelen iş okulları olan IMD ve Insead ile iş birliği yapan Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, katılımcılarının sürekli gelişimine destek oluyor.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, eğitim ve gelişim programlarını sektörün önde gelen danışmanları, Türkiye ve dünyadan değerli akademisyenler ve 200'den fazla Akademi Eğitmeni ile katılımcılarına sunuyor. Konusunda uzman çalışanların gönüllülük esasıyla yerine getirdiği Akademi eğitmenliği, üretilen bilgi ve deneyimin tüm Yapı Kredi çalışanlarına ulaştırılmasının en temel aracı. Gerekli kriterlere sahip olan ve birçok aşamadan oluşan Eğitmenlik Süreci'ni başarıyla tamamlayan çalışanlar Akademi Eğitmeni olmaya hak kazandıktan sonra verdikleri eğitimlerde %95 gibi yüksek bir katılımcı memnuniyetine ulaşıyorlar.

Akademi vizyonu çerçevesinde şekillenen bina, 9 bin metrekarelik alan üzerine kurulu. Dört odak alanını temsil eden görsellikte ve fonksiyonda tasarlanan Akademi'de 32 sınıf, 3 amfi, 200 kişilik konferans salonu, kütüphane, çağrı merkezi sınıfı, bire bir banka şubesinin canlandırıldığı simülasyon sınıfı, oditoryum, Dilek Havuzu, kütüphane ve çekim stüdyosu bulunuyor.

Eğitim ve gelişim ilkelerinin mimari dile yansımaları sınıf kullanımlarında, ortak mekânlarda, renklerde ve tasarımda görülüyor. Çok amaçlı kullanılabilen mekânlarda farklı içeriklere ve tasarımlara en uygun ortam yaratılabiliyor. Bu kapsamda konferans salonundan amfi düzenine, tüm tasarımlarda eğitimler verilebildiği gibi, binanın ortak alanlarında gelişim faaliyetlerini düzenleyebilme esnekliği de bulunuyor.

Akademi binası, çalışanların görüş, öneri ve dileklerini belirtebilecekleri açıklık, özgürlük, güven, saygı, adil olma değerlerini bire bir yansıtan bir anlayışla tasarlandı. İletişim araçları olan Dilek Havuzu, tasarım ağaçlar ve panolar görsel estetiğin yanında bu değerleri temsil ediyor.