Main Navigation Main Content
Haberler

HABERLER

Yapı Kredi MEF Üniversitesi İş Birliği İlk Mezunları Verdi 10.07.2017

Yapı Kredi’nin, MEF Üniversitesi işbirliği ile 2015-2016 Akademik Yılı’nda başlattığı Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı ilk mezunlarını 5 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen bir törenle verdi. Bankacılık sektörüne kaliteli insan kaynağı sağlamak adına hayata geçirilen, bu alanda akademi ve iş dünyası işbirliğinin ilk örneği olan programdan mezun olan 41 öğrenci, kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştı.

Kuruluşundan bu yana Yapı Kredi’nin, çalışanlar için gerçek bir bankacılık okuluna dönüştüğünü ve Yapı Kredi’de yetişen pek çok ismin bugün sektörün sembol isimleri haline geldiğini belirten Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Gökmen Uçar, MEF ortaklığı ile ilgili olarak da şöyle dedi:

“Yapı Kredi olarak ekol kurum olma özelliğimizi bugün de sürdürmeye devam ediyoruz. Sürekli öğrenen, kendini yenileyen ve sektöre farklı alanlarda öncülük eden kurum olarak, bankacılık alanının kaliteli insan kaynağı ile gelişeceğine inanıyoruz. İnsan kaynağını en iyi şekilde yetiştirme vizyonumuz doğrultusunda 2015 yılında MEF Üniversitesi’nin değerli katkılarıyla Yapı Kredi Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı’nı hayata geçirdik. Bugün programımızın ilk mezunlarını vermekten dolayı gurur duyuyoruz. Bu süreçte kariyerlerini bankacılık alanında şekillendirmek isteyen öğrenciler, bankacılık ürün ve hizmetleri üzerine kapsamlı derslerin yanı sıra müşteri ilişkileri yönetme konusunda eğitimler alarak kendilerini potansiyel bir banka çalışanı olarak yetiştirme imkanı yakaladı. Programın amacına ulaştığını görmek, bizlere gelecekte daha fazlasını başarmak adına motivasyon sağlıyor.

Türkiye’nin dijital bankası olarak 2017-2018 Akademik Yılı itibariyle “MEF Üniversitesi Büyük Veri Analitiği” yüksek lisans programını Yapı Kredi’ye özel olarak başlatıyoruz.  Bu program çerçevesinde Pazarlama, BT ve Risk Yönetimlerimizden toplam 30 çalışma arkadaşımız MEF Üniversitesi’nin değerli akademisyenleri ile “Veri Analitiğinin Temelleri”, “Büyük Veri Yönetimi”, “Yapay Öğrenme” gibi konuları öğrenerek “Büyük Veri Analitiği”nde uzmanlaşacak. Yapı Kredi olarak, önümüzdeki süreçte sektöre kaliteli insan kaynağı yetiştirmeye yönelik farklı projelerde yer almaya devam edeceğiz.”