Main Navigation Main Content
Ödüllerimiz

ÖDÜLLERİMİZ

2017
GlobalCCU - İnsani ve Dijital Yaklaşımı En İyi Bütünleştiren Kurumsal Üniversite Bronz Ödülü
Türkiye’nin dijital bankası Yapı Kredi’nin en iyi insan kaynağını yetiştirmek vizyonu ile kurduğu Yapı Kredi Bankacılık Akademisi (YKBA), Küresel Kurumsal Üniversiteler Konseyi (GlobalCCU) Ödülleri'nde, "İnsani ve Dijital Yaklaşımı Bütünleştiren En İyi Kurumsal Üniversite" kategorisinde Bronz Ödül’ün sahibi oldu.
2016
Brandon Hall Group - Excellence in Learning Bronz Ödül
Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, kurum içinde teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak, “öğrenme stratejisi oluşturmada en iyi gelişim” kategorisinde Brandon Hall Excellence in Learning Bronz ödülüne layık görüldü.
2015
ATD BEST Ödülü
Eğitim ve gelişim alanının en saygın ödüllerinden biri olan ATD (Association for Talent Development) BEST Awards’a 2015 yılında Yapı Kredi ikinci defa layık görüldü. BEST ödülü her yıl stratejik iş ortaklığı yoluyla yetenek gelişimi fonksiyonunu kurum hedef ve stratejileriyle örtüştürerek katma değer yaratan, çalışanların öncü gelişim fırsatlarıyla desteklendiği, yaşayan gelişim ortamları yaratan kurumlara veriliyor.
ATD Uygulamada Mükemellik Adayı
Yeni Nesil Bankacılar Temel Eğitim Programı ile Bankacılık Akademisi, iş hedefleriyle paralelliği, iş birimi ile iş ortaklığı, içeriği ve ölçümleme sistematiği ile Dünya’nın en prestijli eğitim kurumu olan Association for Talent Development (ATD) Excellence in Practice Citation ödülüne layık görüldü.
2014
En İyi Kurumsal Üniversite ve Yetenek Gelişiminde Mükemmellik
Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, IQPC (Uluslararası Kalite ve Verimlilik Merkezi) tarafından verilen, eğitim ve gelişim alanının saygın ödüllerinden biri olan CUBIC™’de kurumun stratejik hedeflerine paralel olarak çalışanlarına sunduğu öncü gelişim fırsatlarıyla “En İyi Kurumsal Üniversite", yetenek ve liderlik yönetimi uygulamalarıyla “Yetenek Gelişiminde Mükemmellik” kategorilerinde iki ödül aldı.
2012
ASTD Uygulamada Mükemmellik Ödülü
Operasyon Yönetmeni Gelişim Simulasyonu programı ile Bankacılık Akademisi, iş hedefleriyle paralelliği, iş birimi ile iş ortaklığı, içeriği ve ölçümleme sistematiği ile Dünya’nın en prestijli eğitim kurumu olan American Society of Training and Development (ASTD) Excellence in Practice ödülünü aldı.
CorpU Mükemmelik ve Yaratıcılık Ödülü
YKBA, şirket içi eğitim ve yetenek programlarını değerlendiren köklü ve bağımsız kuruluş Corporate University Xchange’den (CorpU) Ölçümleme, Yönetici Geliştirme ile Eğitim ve Gelişim Faaliyetlerinin Kurum Stratejilerine Paralelliği kategorilerinde Mükemmeliyet ve İnovasyon Ödülü aldı. Uluslararası büyüklükteki firmaların yetkililerinden oluşan bağımsız jüri kurulu, şirketlerin ve kamu kuruluşlarının çalışan performansını arttırmak için uygulamaya koydukları eğitim programlarını araştırarak en iyileri ödüllendiriyorlar.
Liderlik 500 - İlk ve Tek Türk Şirketi
Uluslararası Leadership Excellence Dergisi'nin liderlik geliştirme üzerine her yıl oluşturduğu Leadership 500 Listesi’ne Bankacılık Akademisi uygulamalarıyla giren Yapı Kredi, ilk ve tek Türk şirketi özelliğini koruyarak 2012 yılında 100.lüğe yükseldi.
Global CCU
Bankacılık Akademisi, Paris merkezli Global Council of Corporate Universities (Global CCU) tarafından insan, iş ve toplum için değer yaratan kurumsal üniversitelerin aday olduğu ödüle, sektördeki kurum stratejilerine paralel örnek uygulamaları ve yarattığı katma değer ile layık görüldü.
2011
En İyi Kurumsal Üniversite Stratejik Paralellik Mansiyon
Operasyon Yönetmeni Gelişim Simulasyonu programı ile Bankacılık Akademisi, iş hedefleriyle paralelliği, iş birimi ile iş ortaklığı, içeriği ve ölçümleme sistematiği ile Dünya’nın en prestijli eğitim kurumu olan American Society of Training and Development (ASTD) Excellence in Practice ödülünü aldı.
Liderlik 500 - İlk ve Tek Türk Şirketi
Dünya çapında yaklaşık 187 bin üyesi olan Uluslararası Leadership Excellence Dergisi, Yapı Kredi'yi 2011 yılında liderlik gelişiminde dünyadaki ilk 500 şirketten biri olarak seçti.
ASTD Uygulamada Mükemmellik Mansiyon
2011'de hayata geçirilen Operasyon Yönetmeni Gelişim Simülasyonu Programı iş hedefleriyle paralelliği, iş birimi ile stratejik ortaklığı, içeriği ve ölçümleme sistematiği ile öne çıkarak ASTD Excellence in Practice Citation ödülü aldı.
2010
Türkiye Mimarlar Odası Ulusal Mimarlık Yapı Dalı Başarı Ödülü
Akademi binası, 2010 yılında Türkiye Mimarlık Odası tarafından verilen Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nde "Yapı Dalı Başarı Ödülü"nü aldı.
ASTD Best Ödülü
Eğitim ve gelişim alanının en saygın ödüllerinden biri olan ASTD (American Society of Training and Development) BEST Awards (Eğitim ve Gelişim Alanında En İyi Kurum)'a 2010 yılında Yapı Kredi Bankası layık görüldü. BEST ödülü her yıl stratejik iş ortaklığı yoluyla eğitim ve gelişim fonksiyonunu kurum hedef ve stratejileriyle örtüştürerek katma değer yaratan, çalışanların öncü gelişim fırsatlarıyla desteklendiği, yaşayan gelişim ortamları yaratan kurumlara veriliyor.
2009
Yılın Eğitim Binası Ödülü
Akademi binası, dünyanın en prestijli mimarlık yayınları arasında gösterilen ArchDaily tarafından verilen "2009 Yılın Eğitim Binası" ödülünü aldı.
2008
En iyi Yeni Kurumsal Üniversite Ödülü
Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, kuruluşunun 6. ayında IQPC (Uluslararası Kalite ve Verimlilik Merkezi) tarafından verilen "Cubic En İyi Yeni Kurumsal Üniversite" ödülüne layık görüldü.