Main Navigation Main Content

Türkiye'den ve dünyadan çeşitli konularda değerli konukların yer aldığı, farklı bölgelerde düzenlenen ve tüm çalışanların katılımına açık olan Akademi Seminerleri'nde, bankacılık konuları yanında birçok kişisel gelişim başlığı ele alınıyor.

Bankacılık Akademisi, sunum yapan kişinin görüntü, ses ve bilgisayarındaki uygulamaların katılımcılara eş zamanlı olarak ulaştırılması esasına dayanan senkron sanal sınıf uygulamalarıyla dinamik ve interaktif yapısını güçlendiriyor, Türkiye'nin her noktasındaki çalışanlara kısa sürede, online çözümler sunabiliyor.

Tüm dünyada sıklıkla kullanılmaya başlanan bir eğitim yöntemi olan mobil eğitimleri Yapı Kredi Bankacılık Akademisi de eğitim veya eğitimleri destekleme yöntemi olarak birçok alanda kullanıyor. Böylece internet erişimli bir cep telefonu olan herkes, zaman, mekân, sistem kısıtlaması olmadan kendilerine iletilen eğitim ve sınavları tamamlıyor, videoları izleyebiliyor, hatırlatma ve ipuçları sayesinde bilgilerini tazeleyebiliyor.

E-öğrenmenin gittikçe yaygınlaştığı çağımızda, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi uzaktan eğitim yöntemini oldukça yaygın olarak kullanıyor. Eğitim kataloğunda yer alan uzaktan eğitimlerin yanı sıra, birçok yeni uygulama ve sistem tanıtımı, Akademi tarafından hazırlanan uzaktan eğitimlerle çalışanlara aktarılıyor.

Alternatif yöntemlerle gerçekleştirilen eğitimlerde kullanılmak üzere Akademi binasında kurulan stüdyoda online ve offline eğitimler hazırlanıyor. Banka ile ilgili dönemsel bilgilendirmeler, ekonomik değerlendirmeler, üst düzey yöneticilerin yaptığı sunumlar ve yeni çıkan ürünlerin tanıtımı, kişisel gelişimle ilgili birçok başlık YKBA stüdyosunda hazırlanan yayınlarla çalışanlara aktarılıyor.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, öğrenmeyi artıran ve katılımcıların öğrendikleri bilgileri uygulama fırsatı bulabildikleri bir eğitim yöntemi olan simülasyonu birçok programda uyguluyor. Akademi'de gerçek şube ortamının ve bankacılık sisteminin yaratıldığı bir "Simülasyon Şubesi" de bulunuyor.