Main Navigation Main Content

Organizasyonel stratejiler doğrultusunda "güçlü bir liderlik hattı" oluşturmak hedefiyle, Liderlik ve Yetenek Yönetimi yüksek performansa ve potansiyele sahip yetenekli çalışanların keşfi, gelişimi, yedekleme yönetimi, liderlik gelişim programları, yetkinlik değerlendirme gibi faaliyetlerin organizasyonel stratejiler ile kurumun ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanması, planlanması ve yürütülmesini sağlıyor. Bu temel süreçler sonucunda oluşan organizasyonel yedekleme planı ile yetenekli çalışanlar gelişim programlarıyla destekleniyor.

Çalışanların kariyer yollarıyla bağlantılı gelişim planları ve kariyerindeki her adımda katılacağı gelişim aktivitelerinin tanımlı olduğu eğitim kataloğu online sistem üzerinden takip edilebiliyor.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Avrupa'nın önde gelen en iyi iş okullarından Insead'ın yanı sıra, dünyanın ve Türkiye'nin saygın üniversiteleriyle iş birliği yaparak yönetimlere özel sertifika programları hazırlıyor.

Bunlardan biri olan Certified Financial Consultant (CFC) - Finansal Danışman Sertifikası ve European Financial Planning Association (EFPA) tarafından onaylı European Financial Advisor (EFA) - Avrupa Finansal Danışman Sertifikası'nın, Türkiye'de ilk kez Yapı Kredi çalışanları tarafından alınmasını sağlayan Akademi, çalışanlarının kariyer gelişimine özel katkı sağlıyor.

İşe yeni başlayan çalışanlar için göreve özel uygulanan Temel Bankacılık Programları, sektörün en iyi bankacılarını yetiştirme vizyonuyla hareket eden Akademi'nin teori ve pratiği bir araya getirdiği programlar olarak öne çıkıyor. Etüt, panel, atölye çalışmaları ve sistem eğitimleriyle de zenginleştirilen Temel Bankacılık Programı'nda hizmet bazlı bir modül yapısı kullanılarak yeni çalışanların kuruma ve görevlerine adaptasyon sürecinin kısaltılması hedefleniyor.

Gelişim Aktiviteleri, çalışanların uygulama kuralları hakkındaki bilgilerini güncel tutma, var olan bilgiyi test etme ve uygulama hatalarını azaltma amacıyla her yönetime özel hazırlanan ve birçok adımdan oluşan bir uygulama. Katılımcıların aktivite öncesi ve sonrası bilgileri ölçülerek gelişimleri ile aktivitelerin iş sonuçlarına etkisi takip ediliyor.

Çalışanların iş ve özel yaşam dengesinin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla oluşturulan kişisel gelişim programlarında katılımcılar birçok farklı seçeneğe sahip. Kısa film, resim, ebru, ritim, psikodrama, dans, yoga bunlardan bazıları.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, her yıl gerçekleştirilen YKBA Zirvesi’nde müşteriler ve Yapı Kredi yöneticilerini bir araya getiriyor. Dünya çapında tanınmış, konusunda lider konuşmacılar dinleyicilerle bilgi ve yorumlarını paylaşırken, ardından yapılan panelde ise Türk iş dünyasının önemli isimleri sektörel deneyimlerini aktarıyorlar.