Main Navigation Main Content

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Temel Bankacılık Sertifika Programı ile üniversite öğrencilerini iş yaşamı hakkında bilgilendirerek onlara, özellikle ilk çalışma yıllarında daha bilinçli ilerleme fırsatı kazandırıyor. Bankacılık sektörünü ve iş dünyasını yakından tanıma olanağı sunan program, iş yaşamı ve akademik dünya arasındaki iş birliğine de katkıda bulunuyor.

Akademi, müşteriler ve bankalar arasında en sık sorun yaratan konularda müşterilerini seminerler, toplantılar ve uzaktan eğitimlerle bilgilendirip hem bankanın hem de müşterilerin hayatını kolaylaştırırken Yapı Kredi'nin kamuoyunda "müşteri dostu/müşteri odaklı" banka imajını da güçlendiriyor.

Oku-Düşün-Paylaş, Yapı Kredi Bankacılık Akademisi'nin bir sivil toplum kuruluşu olan Young Guru Academy ile birlikte gerçekleştirdiği bir gelişim projesi. Oku-Düşün-Paylaş gelişim projesi Yapı Kredi çalışanlarının iletişim, koçluk, planlama ve organizasyon gibi temel liderlik becerilerinin gelişmesini ve projede yer alan ilköğretim okulu öğrencilerinin hayal kuran, hayallerini projelendiren, farklı ve yaratıcı bireyler olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Eğitim için Bankacılık Akademisi'ne gelen katılımcıların bağışladığı kitap, defter veya kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan ilk ve orta öğretim kurumlarına ulaştıran Akademi bir yandan çalışanların sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine katkıda bulunurken bir yandan da okumaya istekli çocuklara destek oluyor.

1 dilek = 2 hayal
Çalışanlarımızın dilekleri sadece kendi hayallerini değil, başkalarının da hayallerini gerçekleştirmeye yarıyor. Sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde dilek havuzumuzda toplanan paralar, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlanıyor.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirdiği "Konuşmak Elimizde" eğitimi ile Yapı Kredi'nin Engelsiz Bankacılık Programı kapsamındaki hizmetlerini gönüllü çalışanların katılımıyla bir adım daha ileriye taşıyor. Eğitime katılan çalışanlar işaret dilini öğreniyor ve işitme engelli müşteriler ile aynı dili konuşuyorlar.