Main Navigation Main Content

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Temel Bankacılık Sertifika Programı ile üniversite öğrencilerini iş yaşamı hakkında bilgilendirerek onlara, özellikle ilk çalışma yıllarında daha bilinçli ilerleme fırsatı kazandırıyor. Bankacılık sektörünü ve iş dünyasını yakından tanıma olanağı sunan program, iş yaşamı ve akademik dünya arasındaki iş birliğine de katkıda bulunuyor.

Akademi, müşteriler ve bankalar arasında en sık sorun yaratan konularda müşterilerini seminerler, toplantılar ve uzaktan eğitimlerle bilgilendirip hem bankanın hem de müşterilerin hayatını kolaylaştırırken Yapı Kredi'nin kamuoyunda "müşteri dostu/müşteri odaklı" banka imajını da güçlendiriyor.

“Anadolu’ya Bilim Göçü”, YGA’nın çocuklara bilimi sevdirmek ve özgüvenli yetişmelerini sağlamak için başlattığı bir sosyal kalkınma projesidir. YGA’nın Stratejik Hayal Ortağı olan Yapı Kredi’nin desteği ile hayata geçmektedir.

Prof. Aziz Sancar’ın ‘’Bilim genetik işi değil gelenek işidir’’ sözünü temel alarak, ülkemizde bu geleneği yaygınlaştırmak, bilimi seven gençler yetiştirmek için başlattığımız bu süreçte, 2017 yılı içerisinde 8 farklı ilde (Gaziantep, Çanakkale, Adana, İzmir, Kayseri, Ankara, Denizli ve İstanbul) yaklaşık 1000 çocuğa ulaşmayı hedefliyoruz. Projenin 3 yıllık hedefi ise toplam 50 ilde 5.000 çocuğa ulaşmak. Gönüllü olmak isteyen Yapı Kredi çalışanları Sevgi Evleri’ndeki devlet koruması altındaki öğrencilerle 3 saat sürecek bir bilim seansı gerçekleştireceklerdir. Bu 3 saatlik seansta her Yapı Kredi çalışanı 2 YGA gönüllüsünün desteği ile birlikte 4 öğrenciyle çalışacak.

Eğitim için Bankacılık Akademisi'ne gelen katılımcıların bağışladığı kitap, defter veya kırtasiye malzemelerini ihtiyacı olan ilk ve orta öğretim kurumlarına ulaştıran Akademi bir yandan çalışanların sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine katkıda bulunurken bir yandan da okumaya istekli çocuklara destek oluyor.

1 dilek = 2 hayal
Çalışanlarımızın dilekleri sadece kendi hayallerini değil, başkalarının da hayallerini gerçekleştirmeye yarıyor. Sosyal sorumluluk anlayışımız çerçevesinde dilek havuzumuzda toplanan paralar, çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlanıyor.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştirdiği "Konuşmak Elimizde" eğitimi ile Yapı Kredi'nin Engelsiz Bankacılık Programı kapsamındaki hizmetlerini gönüllü çalışanların katılımıyla bir adım daha ileriye taşıyor. Eğitime katılan çalışanlar işaret dilini öğreniyor ve işitme engelli müşteriler ile aynı dili konuşuyorlar.