Main Navigation Main Content

Bankacı olmak isteyen gençlerimizin hem üniversite hem iş hayallerini gerçeğe dönüştürmek üzere 2015 yılında MEF Üniversitesi işbirliği ile kurulan ve finans sektöründe bir ilki temsil eden 2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Ön Lisans Programı, iş dünyasının deneyimini akademik bilgiyle birleştiriyor. MEF Üniversitesi ve Yapı Kredi işbirliği ile öğrencilerin %100 burslu okuduğu programın içeriğindeki teorik dersler MEF Üniversitesi akademisyenleri, piyasa uygulamalarına yönelik dersler ise deneyimli Akademi Eğitmenleri tarafından veriliyor.

Bankacılık Akademisi, katılımcıları akademik bilgiyle daha donanımlı hale getirmek, akademik bilgi ve iş deneyimlerini birleştirerek daha vizyoner bakış açısı sahibi olmalarını sağlamak amacıyla üniversitelerle Mini MBA programları tasarlıyor. Koç Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan programlara "ŞubeMe Doğru" sürecini başarıyla tamamlayan Şube Müdürü Adayları, Yetenek Yönetimi Süreci'nde bulunan çalışanlar ve "BiG" grubu katılıyor.

Bankacılık Akademisi, finans sektörü için bilişim teknolojileri uzmanı yetiştirilmesi amacıyla oluşturulan Bilişim Teknolojileri Uzmanı Eğitimi konusunda üniversitelerle iş birliği yapıyor. Katılımcılar program süresince kendi alanlarına ilişkin önemli teknik bilgiler edinmenin yanı sıra finans alanındaki bilişim uygulamalarını öğrenerek, Yapı Kredi'nin uygulamaları hakkında bilgi sahibi oluyor, Yapı Kredi'de staj ve çalışma imkanı buluyorlar. Bu program kapsamında iş birliği yapılan üniversiteler arasında Bahçeşehir, Ege, Dokuz Eylül ve İstanbul Üniversitesi gibi seçkin üniversiteler yer almaktadır.

Yapı Kredi Bankacılık Akademisi, Koç Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi gibi seçkin üniversitelerle yaptığı ortaklık anlaşmaları ile çalışanlarına yüksek lisans ve doktora programlarını özel bir indirimle sunmaktadır.